Organizacja konferencji


Jako organizator konferencji musisz już kilka miesięcy przed wydarzeniem rozpocząć działania konieczne do odpowiedniego przygotowania tego wydarzenia. O co należy zadbać?
Po pierwsze zarezerwuj salę. Zastanów się, ile konferencja może przyciągnąć zainteresowanych osób i odpowiednio do ilości zaproszonych gości i czasu trwania znajdź odpowiednie miejsce. Mogą to być sale w bibliotekach, budynkach uniwersyteckich albo budynki użyteczności publicznej, jak np. opera lub stadion narodowy.
Po drugie zadbaj o Catering Poznań. To standard, że podczas całego dnia wykładów potrzebne są przerwy na kawę i mały poczęstunek. Pozwalają one na szybką regenerację oraz nawiązanie kontaktów między prelegentami i prowadzenie rozmów czy dyskusji, na które nie ma czasu podczas prelekcji. W zależności od rangi i budżetu wydarzenia oprawą przerw kawowych mogą zająć się sami organizatorzy lub zatrudniona firma cateringowa.
Po trzecie zadbaj o promocję wydarzenia. Zainteresowanie i duża frekwencja to klucz do sukcesu. Do rozreklamowania się możesz użyć tradycyjnych kanałów komunikacyjnych, jak ulotki i plakaty, lub mediów społecznościowych. Nie zapomnij, że przygotowanie materiałów reklamowych do druku to żmudna i długa praca, dlatego nie warto zostawiać jej na ostatnią chwilę.