Jak zaoszczędzić na weselu?


Zapewne już w młodości marzyłaś o tym, by w wieku dorosłym stanąć na ślubnym kobiercu w przepięknej białej sukni i przyrzec ukochanemu dozgonną miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Plany właśnie mają zostać zrealizowane. Powoli szykujecie się z narzeczonym do swojego własnego wesela, ale jednak martwi was to, że nie dacie sobie rady pod względem finansowym. Trzeba w końcu przyznać, że śluby oraz same wesela potrafią pochłonąć dziesiątki tysięcy złotych. Czy jest więc jakiś sposób na to, by przygotować je za mniejsze pieniądze?

Polecamy: ślubne dekoracje kościoła Poznań.

Tych sposobów jest całkiem sporo. Przede wszystkim zapamiętajcie sobie jedno – każdą rzecz, każdy produkt czy usługę można negocjować. Firmy, które zajmują się pośrednio organizacją wesel, najczęściej ustalają takie stawki, by w razie czego klient sam je mógł obniżyć. Nie musicie więc zgadzać się na pierwsze zaproponowane wam ceny. Bądźcie otwarci i nawiązujcie kontakt z każdą podobającą wam się firmą, by następnie omówić się z jej przedstawicielami na spotkanie i tam o wszystkim porozmawiać. W większości przypadków ci przedstawicieli będą chętni do współpracy. Tym sposobem nawet za bukiety kwiatowe możecie zapłacić kilkukrotnie mniej, o ile od razu powiecie, że chcielibyście je zamówić, ale nie podoba wam się ich cena. Oczywiście nie możecie negocjować w sposób agresywny. Trzymajcie nerwy na wodzy i bądźcie spokojni, a przy tym starajcie się nawiązać z przedstawicielami dobrą relację. Ludzie są skorzy do pomocy, gdy okazuje się im pozytywne emocje. Jeżeli więc w taki sposób spróbujecie załatwiać poszczególne sprawy, może się okazać, że inni sami chętnie obniżą dla was ceny swoich usług bądź produktów.

Organizacja wesela to cała masa różnych formalności do wypełnienia, którymi będziecie musieli wspólnie się zająć. Za każdym razem, gdy przejdziecie więc do zamawiania konkretnych usług lub produktów, starajcie się obniżyć delikatnie ich ceny. Każdy grosz jest przecież na wagę złota. A wbrew pozorom w dzisiejszych czasach nietrudno o uzyskanie dodatkowego rabatu czy zniżki.

Zobacz także jak wygląda zakladanie ogrodów Katowice.