Dlaczego szkolenia bhp należy powtarzać?


Jeżeli już jakieś kilka lat temu udało nam się uzyskać zatrudnienie w nowej dla nas firmie, na pewno braliśmy czynny udział w kursie, który przedstawił nam najważniejsze zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Teoretycznie dobrze je już znamy i na co dzień z nich korzystamy, kiedy zajmujemy się kolejnymi zadaniami, udajemy się na przerwy czy pomagamy w czymś współpracownikom. Musimy jednak mieć świadomość tego, że w takim kursie bhp powinniśmy brać udział systematycznie. Częstotliwość szkoleń uzależniona jest oczywiście od rodzaju branży, w której działamy.

Po co jednak mamy uczyć się czegoś po raz drugi? Dlaczego mamy wziąć udział w szkoleniu, które będzie wyglądać dokładnie tak samo jak za pierwszym razem? Ponieważ nigdy nie możemy w stu procentach ufać swojej pamięci. Jest ona zawodna, dlatego też potrafimy szybko zapomnieć o rzeczach, z których nie korzystamy na co dzień. Gdyby teraz ktoś wysłał nas na szkolenia dotyczące przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, prawdopodobnie sami uznalibyśmy, że już niczego z nich nie pamiętamy. Ta wiedza jest natomiast na tyle ważna, że trzeba ją bezustannie odświeżać i wzmacniać.

Przepisy dotyczące bhp poznań powinniśmy mieć w małym palcu. Jeśli jednak tylko raz w życiu mogliśmy się z nimi zapoznać, prawdopodobnie już niczego z nich nie pamiętamy. Udajmy się zatem ponownie na tego rodzaju szkolenia bądź przekonajmy swojego pracodawcę, by sam je dla nas przygotował.